Otolog Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Uygulamaları

Anasayfa / Otolog Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Uygulamaları

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saçın yoğun olduğu ense bölgesinden alınır ve az olan bölgeye transfer edilir. Fazla saç kaybına uğramış kişilerin çözüm yolu saç ekimidir. Saç ekimi operasyonu, özellikle doğal ve daha sağlıklı saç sonuçları vermiş olduğu için tercih edilen kalıcı bir yoldur. Bu adımda genetik olarak dökülmeyen alandan alınan greftler saç, sakal, kaş ve bıyık bölgesine yapılan ekimlerde de kullanılır.

Otolog Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Nedir?

Otolog kök hücre destekli saç ekimi, kişinin kendi kök hücrelerini kullanarak saç dökülmesi tedavisinde uygulanan yenilikçi bir yöntemdir. Bu işlemde, hastanın vücudundan alınan kök hücreler, saç ekimi yapılacak bölgeye enjekte edilir. Bu yöntem, saç foliküllerinin yenilenmesini ve güçlenmesini teşvik ederek, daha doğal ve kalıcı sonuçlar sağlamayı amaçlar. Otolog kök hücre destekli saç ekimi, geleneksel saç ekimi yöntemlerine kıyasla daha hızlı iyileşme süreci ve iyileştirilmiş sonuçlar sunabilir.

Ayrıcalıklarımız

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI

Verdiğimiz tüm hizmetler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak yapılmakta ve denetlenmektedir.

FUE TEKNİĞİ

FUE, mikromotor yardımıyla doğrusal bir kesi yapılmadan saç adalarının teker teker alınması işlemidir.

HİJYEN VE SAĞLIK

Saç Ekimi Uygulamalarımız Hastane ortamında, Pandemi şartlarına uygun ve steril olarak gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi kıl kökü nakli olarak adlandırılabilir. Saç ekimi, saçların yoğun olduğu bölgelerden (ense ve yan kısım) alınan saç köklerinin saha seyrek olan boş bölgelere ekilmesi işlemidir.

Before & After

Uygulama Videosu

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi yapılan alanda ve saç köklerinin alındığı (donör) bölgede hiçbir iz kalmamaktadır.

İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında herhangi bir ağrı ve acı duyulmaz.

FUE yöntemiyle ekilmiş saçlar kalıcıdır. Saç ekim işleminde ense kısmından alınan dökülmemeye kodlanmış saçlar kullanıldığından, saçlarınız ömür boyu dökülmez.

Saç Köklerini Besleyici İlaç Tedavisi 6-8 ay etkilidir. Genetik saç dökülmeleri tekrara yatkın olduğu için 4-6 ayda bir Saç Köklerini Besleyici İlaç Tedavisi’nin tekrar edilmesi gerekebilir.

Elif Dinçarslan Polikliniği ile saç ekimi işlemleri son zamanların mucize yöntemi olan FUE Kalem tekniği uygulanarak yapılmaktadır.

Elif Dinçarslan Polikliniği İzmir’de Saç Ekim Merkezi olarak uygulamalara başladığından beri Müşteri referansları ile FUE yöntemi saç ekiminde ve FUE tekniği yönteminde müşterilerine Saç, Sakal, Favori, Bıyık ve Kaş Ekimi hizmetlerini sürdürmekle birlikte daha önceden yanlış uygulama yapılmış olan “REDO” vaka adı verilen vakalarda aldığı başarılı sonuçlar ile hizmetlerine Müşteri referansları ile devam etmektedir.

Elif Dinçarslan Polikliniği İzmir saç ekim merkezi olarak birçok hastamızı ruhen anlıyor ve bu dönemlerinde onlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.