Lip Filler

Home / Lip Filler

Dudak Dolgusu Uygulaması

Dudak dolgusu, su çekme kapasitesi yüksek olan ve vücutta doğal olarak bulunan hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin, enjeksiyonla dudak bölgesine uygulanması işlemidir. Uygulama sonucunda, dudaklara istenilen hacim ve dolgunluk kazandırılırken doğal ve estetik bir görünüm elde edilir.

Uzmanlarımız, dudaklarınızın anatomisini dikkate alarak özenle tasarım yapar. Üst dudak ve alt dudak arasındaki oranı, dudakların genel yapısına uygun bir biçimde oluşturur. Doğru hacimlendirme ile daha belirgin ve estetik bir dudak yapısı oluşturulurken, mevcut dudak hacminin korunması da hedeflenir.

Dudak dolgusu, doğal olarak dolgun dudaklara sahip olanlar için dahi kullanılabilir. Burada amaç, mevcut hacmi koruyarak dudakları daha canlı ve dolgun görünümde tutmaktır. Yaşla birlikte dudaklardaki dolgunluk azalabilir, ancak hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri ile dudaklarınıza yıllarla beraber kaybettikleri hacim geri verilebilir. Dudakların incelmesinin nedenlerinden biri de östrojen kaybı olabilir. Dudak dolgusu, dudakları yuvarlaklaştırarak daha dolgun ve belirgin bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Uygulamamızda kullanılan hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, ciltle uyumlu ve güvenli bir yapıdadır. İşlem son derece zahmetsiz ve güvenlidir, ağrı hissedilmez. Uzmanlarımız, dudaklarınıza uygun olan dolgu maddesini seçer ve dikkatlice uygular. İşlem sonrasında hemen etkisini görebilir ve doğal, dolgun dudaklarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Dudak dolgusu uygulamamızla siz de istediğiniz dolgun ve belirgin dudaklara sahip olabilirsiniz. Uzman ekibimiz, doğal güzelliklerinizi ön plana çıkaracak ve sizinle uyumlu bir dudak yapısı oluşturacak özel bir tasarım sunar. Kendinize olan güveninizi artırmak ve daha genç bir görünüm elde etmek için Dudak Dolgusu uygulamamızı tercih edebilirsiniz.

Process Details

Dudak Dolgusu Nedir?

Su çekme kapasitesi yüksek olan ve vücutta doğal olarak bulunan hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin, enjeksiyonla dudak bölgesine uygulanmasına dudak dolgusu denir. Anatomik olarak üst dudak alt dudağın 1-2 mm kadar önünde, alt dudak ise üst dudağa göre biraz daha kalındır. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile bu oranı zahmetsiz ve güvenli bir biçimde yaratmak mümkündür. Dudaklarınız zaten dolgunsa ayrıca hacim katmak gereksizdir. Amaç sahip olduğunuz bu hacmi korumak olmalı. Yaşla beraber dudaklar incelmeye, dolgunluklarını kaybetmeye başlar. Dudaklardaki incelmenin nedenlerinden biri östrojen kaybıdır, az miktarda dolgu maddesi enjeksiyonu ile dudakları yuvarlaklaştırarak daha dolgun ve belirgin bir görünüm yaratılabilir, onlara yıllarla beraber kaybettikleri hacim geri verilebilir.

Dudak Dolgusu Uygulama Adımları

Ön Konsültasyon ve Cilt Analizi

Dudak dolgusu uygulamasına başlamadan önce, uzmanlarımızla ön konsültasyon yapılır ve dudaklarınızın ihtiyaçları belirlenir. Cilt analizi yaparak dudaklarınızdaki mevcut durumu değerlendiririz. Dudaklarınızın anatomisi ve yüz hatlarınız göz önünde bulundurularak size en uygun dudak dolgusu planı oluşturulur.

Dudak Dolgusu Uygulaması

İkinci adımda, belirlenen plana uygun olarak dudak dolgusu uygulamasına geçilir. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, ince ve hassas iğneler aracılığıyla dudak bölgesine enjekte edilir. Uygulama sırasında lokal anestezik krem kullanılarak ağrı veya rahatsızlık hissi en aza indirgenir. Uzmanlarımız, dikkatli bir şekilde dolgu maddesini enjekte ederek doğal ve simetrik bir görünüm elde ederler.

Sonuçların İzlenmesi ve Bakım

Dudak dolgusu uygulaması sonrasında, cilt reaksiyonları ve sonuçları izlemek amacıyla takip randevuları düzenlenir. Dudaklarınızdaki dolgunluk ve şekil istediğiniz şekilde korunurken, ihtiyaç duyulması halinde ek tedaviler veya düzeltmeler yapılır. Uzmanlarımız, dudaklarınızın doğal ve estetik bir görünümde kalmasını sağlamak için size özel bakım ve koruma yönergeleri de sunarlar.

Dikkatli bir planlama ve uzman ellerde gerçekleştirilen dudak dolgusu ile doğal ve güzel dudaklara sahip olmanızı sağlar. Dudaklarınıza hacim kazandırırken, yüz hatlarınızla uyumlu bir görünüm elde edebilir ve kendinizi daha genç ve güzel hissedebilirsiniz. Uzman ekibimiz, her adımda sizinle işbirliği yaparak ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayacak özel bir dudak dolgusu deneyimi sunar.

Images

Application Video

Frequently Asked Question

  • Dudak dolgunlaştırma
  • Dudak şekillendirme
  • Dudak konturunu belirginleştirme
  • Dudaklardaki asimetriler
  • Dudak kenarındaki sarkmalarda
  • Dudak üstündeki ince çizgilerde

Dudaklar çok hassas olduğu için, bu bölgeye yapılan işlemler ağrılıdır. Dudak dolgusu uygulamasından önce anestezik etkili bir krem uygulanması işlemin nispeten konforlu geçmesini sağlar. Anestezik kremin etkisini göstermesi için 15-20 dakika bekletilmesi gerekir. Dudaklar iyice uyuştuktan sonra dolgu maddesi çok ince uçlu bir enjeksiyonla dudaklara verilir. İşlem yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Hızlı ve kolay bir uygulamadır.

İşlem yapıldığı anda hemen sonuç verir, değişiklik hemen fark edilir.

Dudak dolgusu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle herhangi bir şey yenmemesi ve içilmemesi gerekir. Dolgu yapıldığı gün dudaklara parlatıcı ve ruj sürülmemesi önerilir.

Dudak dolgusu işleminden sonra kısa süreli bir şişlik oluşabilir, iğne giriş yerlerinde morarma meydana gelebilir. Ancak 2-3 gün içinde tamamen yok olurlar.

Dudağa hacim vermek, biçimlendirmek için kullanılan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kalıcı değildir. Dolgu maddesi 4-6 ay içinde vücut tarafından emilerek yok olur. Dudakların dolgunluğunun devamlılığı için bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.

Hyalüronik asit bazlı dudak dolguları son derece güvenli uygulamalardır. İşlem sonrasında hafif bir şişlik, kızarıklık ya da morarma gibi etkiler görülebilir, ancak bunların hepsi en çok birkaç gün içinde tamamen geçer. Hyalüronik asit vücutta zaten doğal olarak bulunan bir madde olduğundan işlemin herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

Dudakları yapısal olarak ince olan, yaşla birlikte dudaklarındaki hacmi kaybeden, dudaklarında simetri problemi olan, daha biçimli dudaklara sahip olmak isteyen herkes dudak dolgusu için uygun adaylardır. Dolgun ve biçimli dudaklar çekicilikle, gençlikle özdeştirilir. Minik bir dokunuşla daha genç, daha çekici bir görünüm isteyen herkes dudak dolgusundan faydalanabilir.

İşlem deneyimli bir estetik uzman tarafından, doğru teknikle yapılırsa son derece doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Fazla şiş ve yapay görünen dudak dolguları dudağa gereğinden fazla dolgu maddesi enjekte edilmesinden ya da dolgu maddesinin yanlış bir noktaya enjekte edilmesinden kaynaklanır. Bazı hastalar sonuçların ne kadar kötü olacağını bilmeden abartılı dudaklar isterler. Bu noktada uygulamayı yapacak doktorun hastayı doğru yönlendirmesi son derece önemlidir.

Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlıdır. Dudaklara uygulanan hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 4-6 aydır ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir.