Cheek Filler

Home / Cheek Filler

Elmacık Dolgusu Uygulaması

Elmacık dolgusu, elmacık kemiklerinde yaşa bağlı hacim kayıplarını düzeltmek, yüze istenilen formu vermek, doğumdan itibaren gelen şekil bozukluklarını düzeltmek ve kaza veya travmalara bağlı kayıpları gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde yüz hatlarınızda belirginleşen ve daha genç bir görünüm elde etmeniz mümkündür.

Doktorlarımız, hastanın elmacık kemiğine istenilen form ve hacmi vermek için farklı teknikleri kullanır. Hyaluronik asit, yağ enjeksiyonu veya kök hücre destekli yağ enjeksiyonu gibi farklı dolgu maddeleri kullanılarak elmacık kemiği dolgusu uygulaması gerçekleştirilir. Bu dolgu maddeleri, cildinize uyumlu ve güvenli bir yapıya sahiptir, cilde doğal bir görünüm kazandırır ve uzun süre etkisini korur.

Elmacık dolgusu, minimal invaziv bir işlem olarak uygulanır ve genellikle lokal anestezi altında yapılır. Uygulama sonrasında hemen etkisini görebilir ve dolgun, estetik elmacık kemiklerine sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Elmacık dolgusu ile yüz hatlarınız belirginleşir, yüzünüzdeki yaşa bağlı hacim kayıpları düzelir ve yüzünüz daha genç, canlı ve estetik bir görünüm kazanır. Uzmanlarımız, dikkatli bir şekilde elmacık kemiklerinize uygun formu ve hacmi vererek doğal bir sonuç elde ederler. Elmacık dolgusu uygulaması sayesinde kendinize olan güveniniz artar ve yüzünüzdeki harmoni ve güzellik ön plana çıkar.

Elmacık dolgusu uygulamasında, uzman ellerde ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilen işlemle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Uzman ekibimiz, sizinle işbirliği yaparak ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayacak özel bir elmacık dolgusu deneyimi sunar. Doğal ve estetik yüz hatlarına sahip olmak için Elmacık Dolgusu uygulamamızı tercih edebilirsiniz.

Process Details

Elmacık Kemiği dolgusu nedir?

Elmacık kemiği dolgusu, hastaların elmacık kemiklerinde yaşa bağlı hacim kayıplarında, yüze istenilen formun verilmesinde, doğumdan itibaren gelen şekil bozukluklarında, kaza ve travmalara bağlı kayıpların giderilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Doktor hastanın elmacık kemiğine istenilen form ve hacmi vermek için hyaluronik asit ile, yağ enjeksiyonu ile yada kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile dolgu uygulaması yapar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Uygulama Adımları

Ön Konsültasyon ve Değerlendirme

Elmacık dolgusu uygulamasına başlamadan önce, uzmanlarımızla ön konsültasyon gerçekleştirilir. Bu aşamada, hastanın istekleri, beklentileri ve cilt yapısı değerlendirilir. Uzmanlarımız, hastanın elmacık kemiklerindeki hacim kaybının nedenlerini ve ihtiyaçlarını tespit eder. Dudak yapısı ve yüz hatları göz önünde bulundurularak en uygun dolgu maddesi ve teknik belirlenir.

Elmacık Dolgusu Uygulaması

İkinci adımda, belirlenen plana uygun olarak elmacık dolgusu uygulamasına geçilir. Uzmanlarımız, hyaluronik asit, yağ enjeksiyonu veya kök hücre destekli yağ enjeksiyonu gibi uygun dolgu maddesini seçer. Enjeksiyon sırasında lokal anestezik krem kullanılarak rahat bir uygulama sağlanır. Uzmanlarımız, dikkatli bir şekilde dolgu maddesini elmacık kemiklerine enjekte ederek istenilen formu ve hacmi verir.

Sonuçların İzlenmesi ve Bakım

Elmacık dolgusu uygulaması sonrasında, hastanın cilt reaksiyonları ve sonuçları düzenli olarak izlenir. İşlem sonrası herhangi bir yan etki veya komplikasyon olup olmadığı gözlemlenir. Uzmanlarımız, hastanın doğal ve estetik bir görünüm elde etmesini sağlamak için gerekli bakım ve koruma yönergelerini sunar. Elmacık dolgusu, uzun süreli sonuçlar sağlar ve düzenli bakım ile etkisini koruyabilir.

Dikkatli bir ön konsültasyon ve uzman ellerde gerçekleştirilen elmacık dolgusu ile hastanın doğal güzelliklerini ön plana çıkarır. Dudaklara istenilen formu ve hacmi verirken, yüz hatlarına uygun bir görünüm sağlar. Uzman ekibimiz, her aşamada hastanın ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak özel bir deneyim sunar. Elmacık dolgusu uygulaması ile genç, canlı ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Images

Application Video

Frequently Asked Question

Elmacık kemiği dolgusu 3 şekilde yapılabilir:

  1. Hastaya vücüdumuzda bulunan nem maddesi olan hyaluronik asit enjekte edilir.
  2. Hastadan basen yada karın bölgesinden yağ alınarak kendi yağı yüzüne enjekte edilir.
  3. Hastadan yağ alınarak alınan yağ sağlık bakanlığı onaylı kök hücre laboratuvarına gönderilir ve kök hücreler çoğaltılarak istenilen sayıya geldiğinde hastanın kendi yağı ile birlikte yüze enjeksiyonu yapılır.

Hyaluronik asit ile yapılan dolgu işlemleri öncesinde hastaya anestezik krem sürülür, bu krem iğne girişinin vereceği acıyı minimize eder.

Yağ alarak yapılan uygulamalar liposuction ameliyatı gerektirir.

Elmacık kemiğinde görülen en yaygın şekil bozuklukları yaşa bağlı hacim kayıplarıdır.

Dolgu uygulamasının yararlı olduğu durumlar:

Dolgu uygulamaları vücuttaki tüm hacim kayıplarında ve yaşlanmanın etkilerinin giderilmesinde kullanılır.

Elmacık kemiği dolgusu hyaluronik asit ile yapılıyorsa, öncesinde hastaya anestezik kem sürülür yaklaşık 30 dakika içerisinde krem etkisini gösterir ve hastaya uygulama yapılır.

Elmacık kemiği dolgusu yağ enjeksiyonu ile yapılacaksa öncesinde hastadan liposuction yöntemi ile yağ alınması ve yağın yüze enejkte edilebilir hale getirilmesi gerekir.

Dolgu işlemi kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile yapılacaksa, hastadan liposuction yöntemi ile yağ alınır, alınan yağ sağlık bakanlığı onaylı kök hücre laboratuvarına gönderilir, hücrelerin çoğalması beklenir ve sonrasında enjeksiyonu yapılır.

Elmacık kemiği dolgusu hyaluronik asit kullanılarak yapılıyor ise Plastik Cerrah, Dermatolog yada Medikal Estetik konusunda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Yağ enjeksiyonu yada kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile yapıldığı durumlarda işlemi sadece Plastik Cerrah yapabilir.

Elmacık kemiği dolgusu hyaluronic asit ile ayıldığı durumlarda işlem maksimum 1 saat sürer. Hastaya uygulama öncesinde anestezik krem sürülür, kremin etkisini göstermesi yaklaşık yarım saat, dolgu uygulamasının hekim tarafından yapılmasıda maksimum yarım saat ile dolgu işlemi 1 saat içerisinde tamamlanmış olur.

Yağ enjeksiyonu ile dolgu işleminde hastadan önce liposuction yöntemi ile yağ alınması gerekir bu işlem en az 1 saat sürer sonrasındaki enjeksiyon ile birlikte ameliyat yaklaşık 2 saat sürer.

Kök hücre destekli yağ enjeksiyonu dolgu işleminde ise hastadan liposuction işlemi ile yağ alınır. Sonrasında alınan yağ Sağlık Bakanlığı Onaylı Kök Hücre Laboratuvarına gönderilir. Hücrelerin istenilen sayıya ulaşması 3-4 hafta sürer sonrasında hastaya enjeksiyonu yapılır.