Goldene Nadel Radiofrequenz

Home / Goldene Nadel Radiofrequenz

Scarlet Altın İğne Frekans Uygulaması

Scarlet S, A.B.D Silikon Vadisinde geliştirilmiş „Ameliyatsız Cilt Gençleştirme“ teknolojilerinde son noktadır. Bu yenilikçi sistem, özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına Radyo Frekans enerjisi vererek cildinizi gençleştirir ve bakımını yapar.

Zamanla yaş ve çevresel faktörlerin etkisiyle ciltteki kolajen lifler arası açılarak elastikiyetini kaybeder. Ancak Scarlet S, Altın Frekans olarak da bilinen bu sistem sayesinde arası açılan kolajen lifler tekrar bir araya getirilir.

0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen Scarlet S, cildin tüm katmanlarını etkileyerek epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar. Özel tasarlanmış mikro iğneler, cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve böylece ciltte iyileşme süreci başlatılır. Aynı zamanda mikro iğneler, cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini de başlatır. Bu sayede cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçer, ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler ve ince kırışıklıklar gibi sorunlar tedavi edilir. Ayrıca cilt, genç ve dolgun bir görünüm kazanır, çene konturu belirginleşir, gıdı toparlanır ve genişlemiş gözenekler tedavi edilir. Ciltte volüm kazanarak daha genç ve canlı bir görünüm elde edilir.

Scarlet Altın İğne Frekans Uygulaması, tek bir seansta dahi ciltte toplu bir bakım yaparak mükemmel sonuçlar verir ve aynı zamanda son derece ağrısız bir uygulamadır. Bu sayede cildinizde gençleşmenin ve bakımın keyfini çıkarabilirsiniz. Cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza özel olarak uygulanan bu teknoloji sayesinde, sağlıklı, parlak ve genç bir cilde sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Scarlet Altın İğne Frekans Uygulaması ile cildinizdeki değişimi hissedin, güzellik ve gençlik dolu günler sizi beklesin!

İşlem Detayları

Scarlet Altın İğne Frekans Nedir ?

Scarlet S, A.B.D Silikon Vadisinde geliştirilmiş “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Bu sistemde özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına Radyo Frekans enerjisi verilmektedir. Yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla kolajen liflerin arası açılır ve cilt elastikiyetini kaybeder. Altın Frekans olarak da bilinen Scarlet S ile arası açılan kolajen lifler tekrar bir araya getirilir.

0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına Radyo Frekans enerjisi veren bu sistem cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar. Özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Aynı zamanda mikro iğneler cilt altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatırlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçerler; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisini mümkün kılarlar. Cilt volüm kazanarak daha genç bir görünüm kazanır.

En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.

Kullanım Alanları

 • Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme)
 • Volumetrik Cilt Germe & Lifting
 • Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)
 • Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
 • Boyun ve Gıdı Toparlama
 • İnce Kırışıklıkların Tedavisi
 • Skar Tedavisi (Akne İzleri, Keloid vs.)
 • İnflamatuar Akne Tedavisi
 • Genişlemiş Gözenek Tedavisi
 • Cilt Tonusunun Düzenlenmesi
 • Sebum Dengelenmesi
 • Yüz Telenjiektazileri Tedavisi
 • Pigmente Lezyon (Leke) Tedavisi
 • Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi
 • Hiperhidroz Tedavisi
 • Vücut Sıkılaştırma
 • Kol Sarkmalarının Giderilmesi

Önemli Özellikler

 • Limitsiz atış yapabilen başlıklar
 • Tüm yaş gruplarına uygulanabilir
 • Yan etki oluşmaz
 • İğne izi kalmaz
 • Morarma ve kanama oluşmaz
 • Geri dönüşümlü yüz şekillendirme imkanı sunar
 • Biometrik RF (Sadece invaziv RF, kök hücre ve ile birleştirilebilir.
 • Düşük RF enerjisi kullanarak saç gelişimi

Avantajlar

 • Minimum ağrı-Şoksuz iğne teknolojisi
 • Hızlı ve kolay uygulama
 • Kısa iyileşme süresi
 • Uygulama sonrası hiçbir özel bakım gerektirmemesi
 • 3.5 mm’ye varan derinlik kontrolü
 • 0.1 mm’lik ayarlanabilir derinlik arttırabilme (0.5 mm- 3.5 mm)
 • Kuru cilt geçirgenliği için olası en yüksek enerji aralığı olan 2 MHz kullanımı
 • Pürüzlü cilt üzerindeki etkileri minimalize eden ileri teknoloji ucu
 • 1 ay aralarla 3 seans uygulama ve minimum 1 yıl etkisini koruyabilmesi

Scarlet Altın İğne Frekans Adımları

Ön Konsültasyon ve Cilt Analizi

İlk adım olarak, Scarlet Altın İğne Frekans Uygulaması için ön konsültasyon gerçekleştirilir. Uzmanlarımız, sizinle görüşerek cilt tipinizi, cilt sorunlarınızı ve beklentilerinizi değerlendirir. Ayrıca, cilt analizi yaparak cildinizin ihtiyaçlarını belirler. Bu adım, size özel ve etkili bir tedavi planı oluşturmak için temel adımdır.

Scarlet Altın İğne Frekans Uygulaması

Scarlet S uygulaması, cildinizi yenilemek ve gençleştirmek için özel tasarlanmış mikro iğneler ve Radyo Frekans enerjisi kullanarak gerçekleştirilir. Uzmanlarımız, tedavi alanınızı belirleyerek mikro iğneleri cilt altına uygular ve Radyo Frekans enerjisini verir. Bu sayede cildinizin alt tabakalarında kolajen üretimi artar ve cildinizin gençleşme süreci başlar. Aynı zamanda cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini tetikler. Uygulama son derece ağrısız ve konforludur.

Sonuçların İzlenmesi ve Bakım

Uygulama sonrasında, uzmanlarımız cildinizin iyileşme sürecini izlemek için sizi düzenli takip eder. Cildinizdeki değişimleri ve sonuçları gözlemlemek amacıyla periyodik kontroller düzenlenir. Size özel cilt bakım önerileri ve koruma yönergeleri verilir. Scarlet Altın İğne Frekans Uygulaması sonrasında cildinizdeki gençleşmeyi, canlılığı ve parlaklığı hissederek keyfini çıkarırsınız. Uygulamanın etkisini uzun süre korumak için düzenli bakım ve önerilere uyum göstermeniz önerilir.

Görüntüler

Uygulama Videosu

Sıkça Sorulan Sorular

Altın Frekans ve Altın İğne olarak da bilinen Scarlet S ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir. Ameliyatla tedaviye kıyasla çok daha ekonomik olması, kısa iyileşme süresi, acısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi tercih sebebidir. Scarlet S tedavi için gerekli olan enerjiyi hedeflenen dokuya tam olarak iletebildiğinden hasta memnuniyet oranı çok yüksektir dokuya gereken enerji tam olarak iletilemezse hasta memnuniyeti elde etmek imkansızdır. Scarlet S yüz bölgesinde acı, morarma ve kanama olmadan altın iğnelerle 2000 ve üzeri atış yapmaya olanak tanır. 2000 atış ile ciltte 50.000 mikro kanal açılmış olur ve cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan içeren serumlar verilerek tedavi etkinliğinin artırılması sağlanır. Böylelikle benzeri cihazlara göre daha efektif etki alınır ve seans ihtiyacı da azalır.

Scarlet S uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir sistemdir. Şoksuz altın iğne teknolojisine sahiptir. Morarma, kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır.

Scarlet S kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.

1 ay aralarla 3 seans uygulama idealdir.Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Yıllar içerisinde kolajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kolajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç bir görünüm elde eder. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.

Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geri dönen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez.

İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-40 dakika sürmektedir.

Scarlet S uygulaması vitamin ve tedavileri ile kombine edilebilir. Kombine yöntemler sayesinde yeni kolajen sentezi gerçekleşirken aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek sağlanmış olur.